top of page
greencraftmarket

Економія енергії при приготуванні їжі



Першим розглянемо найбільш затратний по енергії варіант — варильну поверхню. Спалений гарячий газ дуже швидко підіймається, огинає наш посуд та вилітає в приміщення, а потім у витяжку. І чим гарячіший цей газ, тим швидше вилітає і тим менше тепла з одиниці спаленого газу встигає передати на пательню, баняк чи чайник.


Щоб при приготуванні їжі використовувати енергію економніше раджу зробити наступні кроки:


  1. Навіть великий посуд ставити на маленьку конфорку — так ви зробите довшим шлях дотику гарячого газу посуду та, відповідно, стравам.

  2. Використовувати посуд з максимально широким дном — також, для видовження шляху тепловіддачі.

  3. Зробити вогонь меншим — це сповільнить рух спаленого газу, а отже підвищить його ефективність. Але тут слід зауважити, що цей метод має свої обмеження ефективності — є золота середина, яку для кожного посуду варто дослідити експериментально по окремо.

  4. Використовувати розпилювач полум'я — це максимально видовжить шлях тепловіддачі, а тому ККД вашої варильної поверхні буде найвищим.

  5. Врешті зрозуміти, що для підтримки кипіння навіть у дуже великих баняках достатньо дуже мале полум'я. Ну не буде їжа варитися на більшому газі з більшою температурою, тому що вода буде понад 100 градусів за Цельсієм буде перетворюватися на пар. Тому з клубами пари ви лише посилите враження, що щось швидше вариться, а тим часом з тією парою вилітають ваші години на робочому місці, які вам дають заробіток. Наприклад, я варю їжу для собаки в баняку місткістю 6 літрів на найменшій конфорці та найменшому газі (на фото)


6. Використати додаткові пристосування, які поділяються на фабричні та саморобні:

До фабричних віднесу:

  • Повторюся — розпилювач полум'я

  • Підставка під малий посуд — використовувати з посудом будь-якого розміру

До саморобних ...тут є маса можливостей — всіх і не перелічити (згодом буду додавати такі способи по окремо.


До речі, вже наступна стаття буде про один з таких способів. Після цієї статті ви можете перейти на цю статтю натиснувши на цей абзац.


Поки зупинюся лише на простих способах, які ґрунтуються на уникненні тепловтрат через інфрачервоне випромінювання з деякими додатковими ефектами.


Найкращий і фактично найдоступніший варіант (рідкісне явище) - полірована алюмінієва фольга — на 99% відбивач інфрачервоного випромінювання.


Може ви подумаєте, що інфрачервоні втрати — це дріб'язки, але це зовсім не так. Ось деякі тези для основи знань:


Будь-яке тіло, яке має температуру вищу за -273,15 градусів по шкалі Цельсія (що є абсолютно малою можливою температурою), віддає тепло в зовнішнє середовище. Так, дуже вражає, тому що вас сніг холодить, але і він віддає тепло холоднішим за нього предметам.


Чим більша температура тіла, тим інтенсивніше воно випромінює інфрачервоне випромінювання, і тим більшу частку тепловтрат віддає саме випромінюванням.



На нашому сайті можете ознайомитися з економними електричними вакуумними обігрівачами — новітнім економним типом обігрівачів.


9 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page