top of page
greencraftmarket

Міф про спалення кисню

Чи ваш обігрівач спалює кисень?


Часте запитання від людей, які вважають що це чудовий критерій для вибору обігрівача з огляду на екологічність.

Ні. Виникнення цього критерію завдячує хитрості маркетологів різноманітних компаній, або мавпування одними компаніями інших.


Але слід зауважити, що є багато реальних прикладів як такі хитрощі маркетингу працюють та приносять прибуток. Наприклад, один з виробників пива на рекламі написав слоган: "Ми миємо пляшки". Як це працює, а особливо в Німеччині, в якій з чистотою перебір (принаймні так було в традиціях). Клієнт думає собі: "От ці хоч відомо що миють. А чому вони так сказали? Диму без вогню не буває. Значить є такі виробники, котрі не миють пляшки. А чому вони мовчать? Підозріло; щось приховують". Тому клієнт вибирає пиво, яке гарантовано не має слідів від минулих користувачів пляшки. Отак просто на рівному місці компанія може значно збільшити свої прибутки.



Людина через брак кисню схопилася за горло
Як уява малює наслідки спалення кисню обігрівачами


Так само як, на другий приклад, навколо перехрестя великих трас в США стоять чотири заправки конкуруючих фірм і одна з них вивішує плакат: "Ми свій бензин не розбавляємо водою". По суті і цей, і попередній прийоми є забороненим прийомом антиреклами інших виробників чи постачальників послуг, але сформульовано натяком, а тому довести протиправність такої реклами у суді буде важко.

Якби там не було, але хоч кожна людина вважає себе розумною все ж лише невеликий процент людей може уникнути тенет таких хитрощів недобросовісної реклами.

Прийом про спалювання кисню відрізняється лише тим, що дійсно таке явище може виникати, але лише на обігрівачах з відкритим високотемпературним нагрівальним елементом. Наскільки мені відомо, то серед електричних обігрівачів - це лише побутові тепловентилятори та саморобні керамічні плитки зі ніхромовою чи фехралевою спіралькою (останні лише дехто використовує для додаткового опалення приміщення). І навіть вони самі по собі не здатні спалити кисень, оскільки для спалення кисню необхідна не лише температура та кисень, а ще речовина, яка згорає (окислюється при такій температурі). Тому без пилу сам відкритий високотемпературний нагрівальний елемент не може спалити кисень, тому що немає чому горіти.

Серед обігрівачів спалювати кисень можуть лише тепловентилятори, які можуть засмоктувати порох у вентилятор з кімнатного повітря чи саморобні обігрівачі, чи плитки з відкритою нагрівною спіраллю. Та й то, кількість спаленого кисню за рік там приблизно буде дорівнювати спаленому кисню каміном за декілька днів.

Тобто кількість спаленого кисню на вас ніяк не вплине.



Дівчина сидить з чашкою гарячого напою перед вікном з зимовим краєвидом
А так просто чесно


Неправильне застосування критерію екологічності ще яскравіше видно на прикладі, коли люди замовляють кухонну стінку, вікна тощо з натурального дерева, але не звертають уваги, що ці вироби можуть бути покриті п'ятьма шарами нітроемалевого лаку, або ще якоюсь хімією, яка повністю нейтралізує саму ідею виробів з натуральної деревини. Будьте уважні!

А тому, коли ви бачите таку перевагу у виробників електричних обігрівачів, то це вже має бути тривожним дзвіночком щодо професійності або чесності такої фірми.

Якщо керуєтеся критерієм екологічності, то щоб не обдурити себе, формуйте його з глибоким знанням всіх основ, на яких він стоїть. Перевіряйте інформацію!

Отже, пам'ятайте, що ані електричні вакуумні обігрівачі, ані майже всі інші види обігрівачів кисню не спалюють!


5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page