top of page
greencraftmarket

Міф про точку роси в стіні: звідки краще утеплювати?



Продовжуємо серію з освітлення міфів навколо вологості повітря.


Ми дбаємо, щоби ви витратили на обігрівачі менше коштів, а тому закликаємо подбати за утеплення. Щоб вам не бути ошуканими "спеціалістами по всьому" зараз пропонуємо розглянути ще один з міфів.


З попередньої статті «Чи обігрівачі сушать повітря» ми дізналися про абсолютну та відносну вологість повітря, а також умови, при яких повітря викидає з себе надлишок води.


Нерозуміння базових понять у фізиці щодо точки роси породило ряд нових міфів. Розберемо один з них. Він говорить, що теплоізоляцію будинку краще облаштовувати ззовні, ніж зі середини приміщення саме тому, що зменшується ймовірність мокріння стін всередині приміщення. Обґрунтовується тим, що при утепленні зі середини точка роси ближче до приміщення.


В цьому міфі лише частина правди. Так, дійсно при утепленні зі середини точка роси ближче до приміщення. Далі ніж це твердження решта зроблені хибні висновки. Тобто, ймовірність мокріння стін зі середини не збільшується, і це, м'яко кажучи.


Річ у тому, що ефективність кожного утеплювача збільшується при більшій різниці між температурою надворі та всередині приміщення. А більша різниця досягається при розташуванні теплоізолятора всередині приміщення.


Тобто, якщо ваш будинок утеплити тим самим шаром теплоізоляції зсередини як ззовні, то утеплення буде ефективніше. З практики можна сказати, що десь близько 20% ефективності.





Або з іншого боку, якщо ви витратите на 15-20% менші кошти на той самий утеплювач, бо на 20% тонший, то досягнете того самого ефекту збереження від тепловтрат.


І це прямо суперечить цьому міфу, тому що якщо стіна краще утеплена, то хоч точка роси ближче до приміщення, але ймовірність переходу її в приміщення менша.


А от вибір екологічного матеріалу для утеплення зі середини, його пожежостійкість, та товщина, яку він займе, дещо зменшуючи площу кімнати – це вже питання в іншій площині, але і тут є оптимальні варіанти.


Варто лише врахувати, що утеплюючи фасадну стіну ви покращуєте ще й ефективність обігрівачів, а найвиразніше це проявиться саме на електричних вакуумних обігрівачах в силу фізичних явищ, на якому його створено. Очевидно, що чим рідше включається обігрівач – тим він економніший, але електричні вакуумні обігрівачі мають с цьому ефекті додаткову економію(!)


61 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page